BLOG

Koniec darmowych stron Business Site w Google! Przygotuj swoją firmę na zmiany

Google usunie strony stworzone za pomocą Google Business Site. Zmiana wchodzi w życie już 1 marca tego roku. Jak się na nią przygotować i co oznacza to dla Twojego biznesu? Wyjaśniamy.

Z tego wpisu dowiesz się:

  • kiedy i w jaki sposób Google planuje usunięcie stron Business Site,
  • co oznacza ta zmiana i jak się na nią przygotować,
  • jak zmiany w usłudze Google wpłyną na Twoją firmę.

Google usuwa strony Business Site

Już od 1 marca 2024 Google rozpocznie proces usuwania Business Site, czyli darmowych strony firmowych, stworzonych na podstawie Profilu Firmy w Google. Klienci, którzy klikną w link strony, która w swoim adresie ma końcówkę business.site, zostaną przeniesieni bezpośrednio na profil danej firmy w Google.

Co ważne, wspomniane przekierowanie będzie działać tylko do 10 czerwca 2024 roku. Po tym czasie użytkownik zobaczy komunikat „Nie znaleziono strony” (czyli tak zwany błąd 404).

Nie dotyczy to wizytówki Google – dalej będziesz prezentować informacje o swojej firmie w mapach wyszukiwarki.

Jak przygotować się na zmiany?

Jeśli Twoja firma korzystała z funkcji Business Site, warto pomyśleć nad stworzeniem nowej strony internetowej i odświeżeniem wizerunku online. Większość osób szuka informacji o lokalnych firmach właśnie w wyszukiwarce Google. Jeśli twoja strona nie będzie dostępna, nie dasz sobie szansy na pozyskanie nowych klientów, którzy odejdą do konkurencji.

Po stworzeniu nowej witryny zaktualizuj jej link w wizytówce Google. Zgodnie z regulaminem, przycisk do strony w Profilu Firmy powinien kierować do firmowej strony. Jeśli nie umieścisz w tym miejscu własnej domeny, tylko np. link do profilu na Facebooku, narażasz się na zawieszenie lub zablokowanie wizytówki Google!

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

Usunięcie darmowych stron Business Site to doskonała okazja, aby dostosować się do aktualnych wymagań klientów i realiów biznesu. Nowa, nowoczesna strona internetowa daje szansę na profesjonalne przedstawienie wizerunku swojej firmy. Dobrze zaprojektowana i zoptymalizowana witryna z własnym adresem www zwiększa wiarygodność przedsiębiorstwa, co przekłada się na liczbę klientów.

Nie ma co ukrywać, że strony proponowane przez Google były bardzo ograniczone pod kątem edycji i nie zachęcały do zapoznania się z ofertą firmy. Zlecając zaprojektowanie strony specjalistom masz pewność, że twoja nowa witryna będzie atrakcyjna wizualnie i funkcjonalna.

Myślisz o stworzeniu nowej strony internetowej pod własną domeną? Napisz do nas i zapytaj o limitowaną ofertę specjalną.

Scroll to Top